Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
ČARODĚJNÁ LÁSKA (EL AMOR BRUJO) – hudba Manuel de Falla
Děj:
    Candelas  kdysi milovala žárlivého cikána, prostopášného svůdce a darebáčka, který zemřel ve rvačce. Dívka na něho však nemůže zapomenout. Milencův přízrak jí neustále pronásleduje a brání jí v jiné lásce.
    Ženy tančí o půlnoci kolem ohně magický tanec, kterým chtějí zahnat zlého ducha. Candelas padá únavou, ale zahnat přízrak dřívějšího milence se jim nepodařilo. Carmelo, který je do Candelas zamilován,  tedy vymyslí lest. Sám se převleče za zlého ducha a přemluví krásnou Luciu, aby předstírala, že přijímá jeho dvoření. Lucia svolí. Začíná noc. Carmelo marně vyznává lásku Candelas. Je odmítán. Pak přichází převlečen za přízrak, dvoří se Lucie a pak s koketní dívkou odchází.
    Po té se zase vrací ke Candelas ve své pravé podobě. Přesvědčil dívku o své lásce a o tom, že život vítězí nad smrtí. Konečně se mohou milenci políbit, protože Candelas je vyléčena ze svých chimér.
07.09.2011 12:14:34
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one