Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
CARMEN, hudba Georges Bizet

1. obraz - Sevillská ulice

   Tlupa mladých Španělů čeká před továrnou na doutníky na svá děvčata. Uprostřed vycházejících dělnic vypukne svár. Když se Don José pokouší dívky usmířit, upoutá jeho pozornost krásná cikánka Carmen. Dívka však jeho dvoření odmítá a utíká pryč.

2. obraz - Španělská krčma "Lilas Pastii"

   Po práci se zde baví děvčata z fabriky se svými chlapci. Zatímco Carmen koketuje s Donem José, zloději zručně prohledávají kapsy jeho kabátu.

3. obraz - Komůrka Carmen

   Carmen a Don José se probouzejí po společně strávené noci. Carmen sleduje přes okno jakéhosi muže a dává mu znamení. Don José žárlí a vyčítá Carmen její chování. Po chvíli sem vrazí trojice zloduchů, kteří naléhají, aby Carmen s Donem José šli s nimi.

4. obraz - Temná ulička na okraji města

   Přátelé Carmen učí Dona José tajům zlodějského řemesla a ovládání dýky. První obětí nového adepta se stává kolemjdoucí muž s váčkem peněz. Měšce se rychle zmocňuje trojice lumpů a utíká s ním pryč.

5. obraz - Prostranství před vchodem do arény

   Carmen už má nového milence. Je jím toreador Escamillo, zbožňovaný svými fanoušky. Zavržený Don José je Carmen neustále v patách. Teď, když se Carmen znuděně prochází po boku Escamilla, zastupuje jí cestu. Protože nemůže získat její lásku zpět, zabíjí ji v okamžiku, kdy nadšení diváci oslavují vítězství Escamilla nad býkem.

Carmen.jpg
Carmen, cor.Roland Petit.bmp
Carmen 04.jpg
Carmen 03.jpg
Carmen 02.jpg
Carmen 01.jpg
Carmen-Pařížská Opera

Carmen-Pařížská Opera

Carmen-Pařížská Opera

Carmen-Pařížská Opera

Carmen-Pařížská Opera

Carmen-Pařížská Opera

Carmen-Pařížská Opera

Carmen-Pařížská Opera

Carmen-Pařížská Opera

Carmen-Pařížská Opera

Carmen-Pařížská Opera

Carmen-Pařížská Opera

Carmen-Pařížská Opera

Carmen-Pařížská Opera

Carmen-Dorothée Gilbert.jpg
Carmen9.jpg
Carmen6.jpg
Carmen5.jpg
Carmen09.jpg
Carmen084.jpg
Carmen08.jpg
Carmen03.jpg
Carmen01.jpg
Carmen.jpg
Karmen-Permské divadlo.jpg
carmen - Kapské Město.jpg
CarmenBallet.jpg
Carmen.jpg
carmen.gif
carmen6.jpg
carmen4.jpg
carmen3.jpg
carmen2.jpg
carmen1.jpg
Carmen-San Jose Cleveland Ballet2.jpg
Carmen - San Jose Cleveland Ballet.jpg
Carmen - San Jose Cleceland Ballet,2000.jpg
05.12.2008 13:12:52
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one