Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
BAJADÉRKY (Hudba: Jírovec)

   Demoly, rádža z Benárezu miluje půvabnou Lameu. Zemi přepadne nepřátelský Olkar. Demoly táhne do boje, je poražen a zajat nepřítelem. Lamea se se svými přítelkyněmi a jejich nápadníky domlouvá, jak osvobodit Demolyho.
   Dívky svými tanci obměkčí nepřítele a pohnou Olkara, aby propustil Demolyho. V tom ze všech minaretů vzplane požár jako znamení obnoveného boje. Lamea sama probodne Olkara a Demoly zvítězí. Bajadéra lamea a Demoly naleznou znovu svoje štěstí.

29.09.2008 12:27:02
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one