Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................

Děj baletu „Abdallah“

 

1. dějství

 

    Děj se odehrává v Íráku v Basře, která se dříve jmenovala Balfora. Chudý švec Abdallah je zamilován do Irmy, dívky ze soudství, ale Irmina matka Fatima je důrazně proti tomuto vztahu.

    Klid ve vesnici je narušen příchodem šejka Ismaela, kterého pronásledují krutí sultánovi vojáci. Ismael njde útočiště v Abdallahově domě a vojáci jsou odlákáni do domu Irmy, která je okouzlí svým tancem.

 

2. dějství

 

    Abdallahův ukrývaný host daruje ševci na důkaz vděčnosti svícen. Když se zapálí, svícen splní jakékoliv přání – ale jakmile Abdallah svíci sfoukne, svícen ztratí svou kouzelnou moc.

    Abdallah tedy zapaluje svíci a ocitá se na slavnosti v kouzelné zemi plné velkého bohatství a krásných dívek. Dokonce ani Fatima zde nestojí v cestě k jeho milé Irmě. Nicméně Abdallah se jí příliš nevěnuje a atak dívka utíká pryč. Opilého ševce to rozčílí a plamen svíčky ve vzteku sfoukne. Rázem se ocitá zpět ve svém nuzném obydlí.

 

3. dějství

 

   Zatímco byl Abdallah ve svém kouzelném světě, šejk Ismael znovu získal dříve ztracenou moc. Pozval Irmu, která mu při útěku také pomohla, když odlákala vojáky, do svého paláce, kde mu dívka zatančila. Šejk jí představil svých osm synů s tím, aby si jednoho z nich vybrala za manžela. Irma však stále myslí na Abdallaha. A tak šejk nechá pro ševce poslat a adoptuje ho. Tak se konečně Irma a Abdallah mohli vzít.

Silja Schandorff as Palmyra and Lloyd Riggins as Abdallah

Silja Schandorff as Palmyra and Lloyd Riggins as Abdallah

Rose Gad as Irma, Lloyd Riggins as Abdallah and Jette Buchwald as Fatima.

Rose Gad as Irma, Lloyd Riggins as Abdallah and Jette Buchwald as Fatima.

Abdallah 04.jpg
Abdallah 03.jpg
Abdallah 02.jpg
Abdallah.jpg
Abdallah.jpg
Henriette Muus jako Irma.

Henriette Muus jako Irma.

AbdallahSimon.jpg
Abdallah.jpg
Thomas Lund.

Thomas Lund.

Abdallah 2.jpg
05.02.2008 13:21:37
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one