Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................

Diskuze o těchto stránkách

Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "7691"
:-):-D:-D:-P:-O:-(:-B:-/:-o;-)B-):-X>-)]-|[-][-]love
Nemůžete přece tvrdit, že 55kg při 160cm je nadváha, když není.
Pokud štíhlá baletka normálně zdravě jí, je vše v pořádku ale diety zdravé nejsou a nejedení také ne. Celý kuře by kolikrát nesnědl ani 100kg člověk. Ale o to tu nejde, jde o to, že člověk by měl svoje tělo mít rád a neměl by se mučit hlady ani se přežírat. Což u baletních tanečníků (tedy hlavně tanečnic) často není. To je chyba- i baletky potřebují energii, protože je to velice energeticky náročné povolání.
Chápu, že ve chvíli kdy se začne mluvit u tanečnic o váze spousta lidí si představí pouze ty vychrtlé anorektičky. Kolik z vás, co zde píšete o 60 kg jako normální váze jste profi tanečnice? A koli z těch profi tanečnic s 60 kg máte dobré angažmá, tím myslím v klasickém tanci alespoň demi solovou dráhu? Neberu momentálně v potaz modernisty, tam je to trochu jinak. Nechci se zastávat těch slečen, které po xhodinách tréninku jsou na oběd a dají si pouze hrstičku salátu, to nemůžou zákonitě zvládat. Ael samozřejmě se také nesmějí přežírat do bezvědomí, když to trochu nadsadím. Balet je dřina nejen fyzická,ale i psychická a obnáší spoustu odříkání a kdo to není schopen pochopit, nemůže se baletem zabývat, omlouvám se, ale je to tak. Samozřejmě tím nehodlám podporovat anorexii a mentální bulimii. Je rozdíl mezi těmito pojmy a pojmem udržovat si váhu. Problém ale je, že některé dívky tento rozdíl nechápou a spousta normálních lidí evidentně také ne.

A ještě jedno upozornění, profesoři na konzervatoři velmi rádi svalují vše na váhu. Ono je to někdy jednodužší říct dívce: Jseš moc tlustá, zhubni, nebo letíš. Místo toho jí říct: Tvoje technika je zlá a musíš s tim něco udělat, což si myslim, že neuděláš. Nemůžu sloužit přesně, tu slečnu o které byl v některém spodnějším příspěvku řeč neznám,ale je ot jedna z možností.

Možná byste si měli uvědomit, že balet je z 10% nadání a z 90% dřina.
myslím že 55 kg pro tanečnici která se chce živit klasickým tancem aměří jen 160cm je dost. Pro normálního člověka by to bylo krásná váha, jistě, ale pro baletku nemyslím. Jinak souhlasím s Black Cross, celkem by mě zajímalo, kolik z vás zde je profesionílní tanečník. AQ ono nejde jen o řistou váhu, ale také o to, jak ona tanečnice vypadá. To že jsou baletky často velmi štíhlé neznamená, že mají hned anorexii. Kdysi jsem měla možnost vidět oběd předních sólistů baletu ND. Tanečník snědl celé (!) kuře, tanečnice hromadu těstovin. A jestli vážila 48 kg tak to bylo maximum. Nepochybuji o tom, že bystw ji označili za vychrtlou - měřila tuším 169 cm...
Čistě Tvůj názor-Myslíš si, že 55kg při 160cm je taky na tanečnici moc?
Když má člověk 160 cm a váží 60kg, pak je to ideální váha. A není to ani trochu moc. Je to tak akorát.
Ahojte: Ano, Chpiniany jsou abstraktní balet. Choreografii vytvořil Michail Fokin.
Nemyslím si že se určitě rozhodne proti svému zdraví. Když člověk na něco nenmá fyzické dispozice tak se s tm musí smířit, musí mít rozum, zaslepenost ničemu nepomůže. Kdyby dívka se 160 cm vážila 60 kg tak by to bylo trochu moc, já mám o deswet centimetrů víc a rozhodně bych nemohla ani uvažovat (nehledě na to že moje postava není pro profesionální dráhu ideální, nehledě že jsem geneticky zatížená na kolena). Váží - li při své výšce 48, pak to není podváha, při 43 už samozřejmě ano. Ale záleží také na stavbě těla. Ano, je hrozné že škola nutí dívku hubnout, ale na druhou stranu, je reálné, aby - ude li vážit více, sehnala angažmá? Je lepší to dívce říci už na škole - není - li zrovna v posledních ročnících tak může změnit obor. Anebo může na škole zůstat (jak se to děje na některých soukromých školách) a pak plakat, až nebude mít dostatečné vzdělání na vyskou školu, odpornou do praxe a na tanec nebude mít.. Je to tvrdé, ale je to tak.
Ahojky, to je pravda, že se tanečník nemůže tahat s 80 kg "tanečnicí". To už by bylo moc. Nemyslím, aby tanečnice byly obézní, to by bylo taky nehezké. Mluvím teď o tomto, jedna slečna baletka váží při výšce 160 cm nějakých 43kg. Normální váha člověka při této výšce by se ale měla pohybovat kolem 60kg (to je prostě fakt). Jak je možné, že když tato dívka (které je 18 let) přibrala na 48kg, profesoři na konzervatoři jí řekli, že už je příliš tlustá. Když pravdou je, že má kolem 10kg podváhy. To přece je už dohánění člověka k anorexii. I kdyby tato dívka měla 55kg, bude podle mě velmi štíhlá ale ne abnormálně vychrtlá. Taky se v žádném případě nedá mluvit o nadváze či snad obezitě. Nechápu, jak může někdo takovým tlakem ničit zdraví mladých dívek. Možná mi řeknete, že se každý může rozhodnout sám. Jenomže, když je to sen té dívky stát se baletkou, tak se určitě rozhodne proti svému zdraví.
anonym: nemám ráda příliš vyhublé baletky, ale na druhou stranu je taky třeba brát v potaz že na fotkách jsou čato ještě děti, které jsou samozřejmě hubenější. Zároveň si ale nemyslím, že by na českých konzervatořích měli problémy s vychrtlostí, mnohdy je to spíše naopak. S tou vhou je to problém, znala jsem spoustu slečen u kterých bylo pravděpodobné, že budou mít s váhou problémy (s ohledem na rodinu kdy se málokdo dostal pod osmdesát kilo). V deseti letech je spousta dětí hubených, ale časem je jasné že budou mít problémy. A je taky třeba chápat partnery, že si "těžší tanečnicí" nebudou ničit záda - zdraví...
Podle fotografií se mi zdá, že většina baletek je až příliš vyhublých. Když jsou někomu takto vidět kosti, vypovídá to o nezdravém zacházení s vlastním tělem. Jsou baletky nuceny vypadat až takto nehezky hubeně? Proč? Mohou být baletky taky hezky štíhlé (alespoň tak, aby jim nebyly vidět kosti?) Kosti jsou totiž stejně neestetické jako špeky. Jaký na to máte názor?
mám takový dotázek. Balet Les Sylphides (Chopiniana) je balet abstraktní (nemá děj)? Díky.
Nevite nekdo prosim jak se zlepsit v Baletu ve skocich ???? Odlehcit plie a tak.....smiley
Chtela bych se zeptat co delat kdyz je nekdo "hodne prohly" to znamená hodne prohly v pateri???? Vim ze je rada cviku na to ale myslim ze moooc nepomahaj smiley
Fleur: Prokofiev - Dance of the Knights
Ahoj: Výběry z baletů se dají velmi levně sehnat v levných knihách (www.levneknihy.cz), ale na webu nemají celou nabídku, nejlépe je zajít si přímo do obchodu, poboček mají po celé republice hodně. V předprodeji ND nebo v běžných obchodech s CD se dá hudba také sehnat, ale už za poměrně "větší peníz". Na inernetu, když budeš hledat, určitě najdeš něco volně ke stažení.Pak je tu ještě možnost, že Ti někdo poskytne nahrávky ze své sbírky. Pokud budeš chtít, mám už velmi slušnou zásobu baletní hudby.(ozvi se mi na baletoman1@centrum.cz a můžeme se domluvit).Nevíte někdo, kde se dá sehnat hudba k baletům? Díky.
gwen:Co se týče rychlosti otevírání stránek, je to problém. Určitě to není množstvím textů a obrázků, jiné stránky na webgarden jsou rozsáhlejší a tento problém nemají. Dokonce ani stránky pardubicka-arabeska.webgarden.cz, které také dělám (a úplně stejným způsobem jako „baletky“), se s pomalým otevíráním nepotýkají. Myslím si, že zakopaný pes je někde u administrátora, protože „baletky“ se nějaký čas přestaly úplně zobrazovat a když konečně po několika dnech naskočily, objevily se problémy s rychlostí otevírání jednotlivých stránek a častokrát ani ty stránky na první pokus otevřít nejdou. Mě to také mrzí, ale s tím nic nenadělám. Mohu jen upozorňovat správce webgardenu.

Rozhovor o TK, který jsem uveřejnila, má být jen takovým pohledem zevnitř. Veřejnost většinou neví, jak výuka probíhá, s čím se studenti potýkají, jaký mají na tuto školu po několikaletém studiu názor. Nebylo naprosto mým úmyslem jakkoliv tuto školu poškodit, a už vůbec ne aby z rozhovoru vyznívalo, že výuka má nízkou úroveň! Problémy jsou všude; na jakékoliv jiné škole jsou neshody mezi učiteli a žáky, i mezi spolužáky navzájem, všude najdeme studenty, kteří se snaží prostě jen „proplout“ a studenty, kteří pro svou školu doslova dýchají. Někdo má štěstí na učitele, dostává šance, rozvíjí se, někdo je stále srážen do průměru.

To, že na studium na TK mají rozdílný názor i její slavní absolventi , není žádným tajemstvím. Jsou tací, kteří vzpomínají velmi rádi, namátkou mezi ně patří třeba Adéla Pollertová, která ve všech rozhovorech své studium popisuje jako krásné období, ale na druhou stranu třeba primabalerína Národního divadla Tereza Podařilová v jednom z rozhovorů na otázku „Jak vzpomínáte na konzervatoř vy?“ odpověděla: „Upřímně řečeno s žádnou velkou nostalgií. Je to těžká škola, děti pracují od osmi ráno do osmi večer. Bylo to náročné na fyzickou stránku i na psychiku, zvlášť když uvážíte, že jsme procházeli citlivým obdobím puberty. V té době jsem se také poprvé setkala s nespravedlností. Ale člověk na to špatné zapomíná a rád si vybavuje hezké momenty.“ - a dále pak vyprávěla o učitelích, které měla ráda a o předmětech, které jí bavily.(Z rozhovoru s Jitkou Novotnou, TR 19/2008)

zdravím, ke knížkám o baletu bych ještě ráda dodala Čekanky (tuším že Jarmila Dědková), Tanec za jedna, matika za pět (Blobelová), a mé favority z dětských let Sen o baletní škole a Veronika tančí v Londýně od Lorny Hill.

a k rozhovoru se studentkou TKP - mám dojem, že chce -li se dívka stát tanečnicí, je samozřejmé, že se musí naučit kázni, disciplíně, že nemůže tančit jen variace, které si yvbere. To by pak měla v kariéře asi dist problémů. Nicméně nemohu soudit, nevím, za jakých podmínek rozhovor vznikal (jedná -li se o něco oficiálního, pak potěš, úroveň je příšerná, ovšem pokud se jedná o zveřejněný rozhovor dvou kamarádek... pak nechápu že se zveřejňuje, ale budiž). Nicméně díky za zveřejnění spousty nových informací... jen ještě takový dotaz - nedaly by se stránky trochu zjednodušit? Chápu, že obsahují velké množství informací a díky z to, ale jsou již poněkud nepřehledné a u pomalejšího připojení se člověk načtení stránek téměř nemůže dočkat... zdravím a pěkný konec prázdnin!
Ballet: pokud by Ti nevadilo, že není v prvotřídní kvalitě, měla bych oba díly filmu Anna Pavlovová. Ozvi se mi na baletoman1@centrum.cz a domluvíme se.smiley
Fantome baletu, napiš na. baletoman1@centrum.cz, budu jen ráda, když mi někdo napíše, co by se zde dalo vylepšovat, kde jsou nepřesnosti, kde třeba překlepy, nebo pokud by měl někdo nápad, co zde zveřejnit, nebo kde najít další informace k baletu. Snažím se, jak to jen jde, ale je to úplně poprvé, co dělám nějaké webové stránky, tak budu za každý podnět vděčná. smiley
Prosím sdělte, kdo je autorem této vebové stránky a kontakt. Rád bych mu napsala několik poznámek. Děkuji

Chtěla bych se zeptat, jestli někdo nemáte film Anna Pavlova. děkuji
1.soukromá taneční konzervatoř v Praze,

Michalská 12, 110 00 Praha 1 – Staré Město

tel.: 224 220 483, 224 230 130, 224 225 393

fax.: 224 225 393

e-mail: konzervator@volny.cz

www.tanecnikonzervator.cz1.soukromá taneční konzervatoř v Praze,

Michalská 12, 110 00 Praha 1 – Staré Město

tel.: 224 220 483, 224 230 130, 224 225 393

fax.: 224 225 393

e-mail: konzervator@volny.czwww.tanecnikonzervator.czPŘÍJMÁ

nadané chlapce a dívkyna doplnění prvního a druhého ročníku

1. soukromá taneční konzervatoř v Praze (dále 1. STK) je osmiletou střední odbornou školou.

Poskytuje: ucelené základní vzdělání (1. - 4. ročník taneční konzervatoře se rovná 6. - 9. třídě ZŠ),

odborné vzdělání v oboru tanec a vyšší odborné vzdělání v oboru taneční pedagogiky.

Ve vyšších ročnících se studenti mohou rozhodnout pro specializaci na klasický, moderní nebo lidový tanec.

V osmém ročníku probíhá příprava k přijímacím zkouškám na Hudební fakultu AMU.

Dosud realizované stáže studentů: Londýn, Tallinn...

pro medora. blog: Článek o Michalu Štípovi jsem opravdu kopírovala z těchto stránek, ale bylo na nich uvedeno, že jsou převzaty z časopisu Překvapení, což jsem uvedla i zde. V každém případě přidávám i informaci o stránkách, ze kterých byl převzat. Nebyl to zlý úmysl.
Pro zřizovatle webu.

Potrét Michala Štípy je zkopírovaný z mého blogu a není uveden zdroj, ani zkratka jména. Pokud si článek zkopírujete, je podle autorských práv povinné uvádět zdroj.
ahojte neviete náhodou o nejakej baletnej škole na Slovensku ????
AHOJTE, PROSÍM VÁS, POTŘEBOVALA BYCH NĚCO VĚDĚT. VE FILMU "JAK VYTRHNOUT VELRYBĚ STOLIČKU" TANČILA JANA PREISSOVÁ BALET GISELLE A ROMEO A JULIE. POTŘEBOVALA BYCH VĚDĚT PŘESNÝ NÁZEV PASÁŽE TÉ HUDBY, NA KTEROU TO TANČILA. PORADÍ NĚKDO PROSÍM? DÍKY.
DARIA KLIMENTOVÁ smiley
Ahoj Všem. Prosím potřebovala bych poradit. Nemohu si vzpomenout jak se jmenuje naše nejznámější baletka která v současné době působí v Londýně ale byla i primabalerína Národního Divadla. Bohužel nevím v jakých letech. Dlouhodobě žije v Londýně s dcerou a manželem, mimo balet se ještě zajímá o focení baletu v zákulisí a své fotografie pravidelně vystavuje. Může mi někdo poradit?
07.10.2013 08:22:22
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one