Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "5647"
:-):-D:-D:-P:-O:-(:-B:-/:-o;-)B-):-X>-)]-|[-][-]love
Vtipné si. smiley
The train pc game
Je to výborný nápad smiley
Assassins creed rogue game
www.baletzlin.cz :-)
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli ve Zlíně existují kurzy baletu pro dospělé...nemůžu nic sehnatsmiley. Děkuji za odpověď.
Chtěla bych se zeptat je mi 12 myslíte není pozdě začít s baletem ? Dekuii
smiley
Lokalita Praha a okolí
Ahoj, zajímalo by mě, jak vypadá každodenní trénink baletky, jak dlouho trvá, jaké cviky provádí, četla jsem knížku Přitančím za tebou po špičkách a balet mě moc láká, fakt trénink vypadá jen, že stojíš u barre a procvičuješ nohy apod. (jako ve videích na youtube) a co posilování a jakto, že jsou baletky tak hubené? díky za odpověďL
smiley
smileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmiley
tak možné to samozřejmě je. Nevím jak na vagonovku , berou tam vůbec cizince? Ale znám případy, kdy se šlo do prestižních zahraničních škol (ať už v německu, holandsku,budapešti či Paříže). Ovšem s velkým ale. Krom velkého talentu k tomu je potřeba také neskutečná dřina, finanční zázemí,, soukromé hodiny a především sebeobětování se celé rodiny. Plus mám pocit že nejde jen tak přestoupit, ale že člověk musí splnit přijímací zkoušky a tak, to už záleží na té které škole. Takže ano, reálné to je, už se to i stalo, ale je otázka, kolik lidí by na to mělo - tady už to není jen o talentu, lásce k baletu a dispozicím...
Anna: tak to by mě taky docela zajímao, jestli je vůbec reálné,aby se nějaká studentka z naší české/slovenské konzervatoře dostala studovat např. právě na akademii Vaganové (nebo i kamkoliv jinam do světa). Má s tím někdo z návštěvníků těchto stráněk nějakou zkušenost, nebo zná někoho, komu se to povedlo (a jak???).
dobry den, co si myslite o Vaganovej academi v Petrohrade? ako sa tam da dostat? teda myslim prestupit tam z ineho konzervatoria.
Ano, děkuji
Gwen: máš na mysli tuhle školu? www.nathys.cz

Mohla bych poprosit o odkaz na tu baletní školu na Pze 6, která se zde nedávno objevila v aktualitách? Nikde na ně nemohu sehnat kontakt. Děkuju moc :)
ještě www adresa: http://www.baletniskoladjkt.estranky.cz
Oli: baletní škola při DJKT. Vřele doporočujismiley
Ahoj, přestěhovala jsem se do Plzně a chtěla bych pokračovat v hodinách baletu, které jsem navštěvovala v Příbrami. Znáte někdo někoho na koho bych se mohla obratit? Prosim o kontakt, třeba telefon,web nebo přímo adresu místa, kam bych mohla zajít... Předem děkuju
Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda existuje nějaké studio ve Zlíně, které nebízí baletní hodiny. Děkuji
Verča ak sa ta mozem opytat tak v ktorom rocniku si na TK Brno? Uz vas rozdelovali? A akich tam mate pedagogov? Velmi pekne dakujem za odpoved:-)
Amanda: Já na TK Brno chodím a jsem velice spokojená. Nevím jak je na tom v porovnání s TK v Bratislavě, ale mám to tam fakt ráda smileysmiley
Pro Lauru: Šelak je lepidlo a už jsem slyšela, že se používá na vyztužení špiček, ale protože nejsem tanečnice, tak Ti k tomu víc neřeknu.
Vedeli by ste mi prosím vysvetliť túto úpravu špičiek?

Prelamovacia TECHNIKA B

Tieto špičky sú vyrobené technikou, ktorá sa zmäkčí pri zvlhčení. Táto technika je jednoduchá. Nasledujte prelamovaciu techniku ​​A. Po 1 - 2 hodinách cvičenia pri tyči sa špička zvlhčí a sama sa vytvaruje podľa chodidla. Akonáhle špička vyschne, zostane natvarovaná. V tomto štádiu môžete použiť šelak dovnútra špičky a na výstuhu. To nielen zafixuje špičku v súčasnom tvare, ale zastaví ďalšie prenikanie vlhkosti do špičky. Takto nám zostane tvrdá špička natvarovanie vnútri podľa chodidla.

Čo zač je to ten šelak? Používate to? smiley
To Adriana: Určite by som to skúsila aj v Brne a aj v Bratislave. Čítala som info o TK v Brne na stránke a veľmi sa mi tá škola páčila, ale porovnať to neviem.
Dobrý deň, rada by som sa opýtala na názor na Tanečné konzervatórium v Brne. Je podľa vás úrovňou a vobec celkovo na tom lepšie ako Tanečné konzervatórium v Bratislave?
Ďakujem vám za správy. Nuž, boky neviem aké majú byť, mám tak 90cm a palec na nohe mám dlhší ako druhý - idem začínať so špičkami a bojím sa, že "vďaka" tomu to bude problém.
Amanda: těhle věci nelituj, ber je jak jdou - znám bohužel případy, kdy slečnám tato lítost absolutně bránila něco dosáhnout ;)

balet je krásné povoláí, ale jen málo z těch, které se na tuto dráhu vrhnou, v něm uspěje. A i ten úspěch je v mnohém vykoupen. Představ si, že bys nakonec netančila, protože bys měla já nevím široké boky, zlomila sis nohu, anebo prostě ten talent by nebyl takový. Pokud balet skutečně miluješ, můžeš se mu věnovat i po absolvování gymnáziua - ať už studiem HAMU a další praxi, anebo i jinak - mnoho tanečnic (teď myslím spíš současný tanec než klasický balet) nemá vystudovanou konzervatoř. A ještě máš zadní vrátka, kdyby to nevyšlo. Pokud člověk chce, vždycky to jde, záleží jen na tom, kterou cestu si vybereš ;)

to som písala ja , len som sa zabudla podpísať smiley
TO: BALETOMAN tak to som vám mala vykať, prepáčte.. A nemáte za čo :)

TO: AMANDA koľko máš rokov? Lebo dá sa prestúpiť. Ak by ťa balet napĺňal tak by si to mala vyskúšať :) rozhodovala si sa mezdi našou školou a všeobecným gymnáziom?
Ďakujem krásne za odpoveď smiley
TO:Amanda-některé učitelky učí i tancují,nebo to jsou bývalé baletky, já jenom učím.

Pokud si chceš vyzkoušet, jaké to je stát na špičkách, tak to můžeš kdykoliv, na to není potřeba žádný trénik.
19.03.2016 05:51:32
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one