Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
19.1. - se v Mariinském divadle v Petrohradě uskutečnila premiéra baletu RAYMONDA. Choreografie Marius Petipa, hudba Alexander Glazunov. V hlavních rolích se představili Pierina Legnani (Raymonda), Olga Preobraženská, Pavel Gerdt

6.6. - se v irském Baltiboys narodila britská tanečnice, choreografka, učitelka a baletní ředitelka DAME NINETTE DE VALOIS (vl. jménem Edris Stannus). V Londýně byli jejími učitely E.Espinosa a E. Cecchetti. Působila v Covent Garden, Massine-Lopokova Company, Ruském baletu Sergeje Ďagileva. V roce 1926 si v Londýně otevřela London Academy of Choreographic Art. V roce 1928 tuto školu zavřela a začala působit při Sadler´s Wells Ballet. Ze souboru, který zde založila, časem vzniknul Royal Ballet.

V tomto roce se narodil ROLF DE MARÉ, baletní impresário, který po vzoru Sergeje Ďagileva založil v Paříži v roce 1920 avantgardní soubor Švédský balet.

Ve Vídni měl premiéru balet ČERVENÉ STŘEVÍČKY. Choreografie Hassreiter, hudba Raoul Mader. Balet však nebyl úspěšný. Podle tohoto libreta byl balet v roce 1948 zfilmován.

29.04.2008 12:13:35
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one