Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
1897

24.3. se narodila americká tanečnice LUCIA CHASE. Tanec studovala u M. Mordika, M. Fokina, A. Tudora či B. Nižinské. V letech 1938 – 9 působila ve skupině M. Mordkina. Tady se seznámila s tanečníkem M. Pleasantem, s nímž v roce 1940 vytvořila novou skupinu Ballet Theatre. V roce 1957 soubor přejmenovala na American Ballet Theatre. V něm působila celá řada světově proslulých tanečníků, např. A. Alonso, M. Baryšnikov, A. Dolin, M. Haydée, R. Nurejev.

14.5. - se ve Varšavě narodil tanečník a choreograf REMISLAV REMISLAVSKÝ (vl. jménem Szymborský), odchovanec carské baletní školy ve Varšavě. Od roku 1923 do roku 1927 působil se svojí žačkou J. Nikolskou jako šéf baletu Národního divadla v Praze. Od roku 1922 měl v Praze soukromou baletní školu.(zemřel 1973)

12.6. se narodil ruský tanečník SAŠA LEONTJEV. V roce 1922 hostoval v ND v Praze v roli Josefa v baletu Legenda o Josefovi, v choreografii H. Kröllera. Později s touto rolí vystupoval v Ostravě i Bratislavě. Byl členem zájezdové skupiny J. Nikolské. V Praze vystupoval v Mozarteu se Z. Podhajskou a uvedl zde i několik svých pantomim (Zdravý nemocný, Nesmělý milenec aj.).

10.7. - se v Národním divadle v Praze uskutečnila premiéra baletu BAJAJA. Choreografie Augustin Bergr, hudba Jindřich Kaan z Albestu.

29.04.2008 12:12:41
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one