Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
8.2. - bylo v Mariinském divadle v Petrohradě poprvé uvedeni LABUTÍ JEZERO v choreografii Maria Petipy a Lva Ivanova. Odetu tančila Pierina Legnani a poprvé zde točila 32 fouettés.

13.2. - se v pražském Národním divadle uskutečnila premiéra baletu ČESKÁ SVATBA. Choreografie Augustin Bergr, hudba Karel Bendl.

8.8. - se v Moskvě narodil ruský tanečník, choreograf, baletní mistr a pedagog LEONID FEDOROVIČ MASSINE. Studoval na baletní škole při Velkém divadle v Moskvě. Po studiu v roce 1912 se stal členem souboru Velkého divadla. V roce 1914 tančil v Ďagilevově Ruském baletu a vytvořil hlavní roli ve Fokinově Legendě o Josefovi. V roce 1915 vytvořil svou první choreografii (Soleil de Nuit na hudbu Rimského-Korsakova). Pokračoval ve studiu u Cecchettiho, po té pracoval u Ďagileva jako choreograf. Z choreografií: Paráda, Kouzelný krámek, Třírohý klobouk, Pulcinella, Zefír a Flóra, Hoffmannovy povídky a další.(zemřel 1979)

V Rostově na Donu se narodila ruská tanečnice OLGA SPESVCEVA. V roce 1913 ukončila petrohradskou baletní školu a stala se sólistkou Mariinského divadla. Vystupovala s Ďagilevovým Ruským baletem, studovala u Agrippiny Vaganové. V letech 1924-32 byla sólistkou pařížské Opery. Později hostovala s různými skupinami v Austrálii, Argentině aj. Od roku 1939 žila v USA, v roce 1943 se zhroutila a dalších 20 let strávila v ústavu pro choromyslné, odkud jí pomohl Anton Dolin. Zbytek života prožila na Tostoy Farm ve Valley Cottage. (zemřela 1991).

28.04.2008 10:27:50
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one