Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
12.1. - v Berlíně umírá čestký tanečník, pedagog a choreograf VÁCLAV REISINGER.(narozen 1828)

13.3. - se v Härnösandu narodil švédský tanečník a choreograf JEAN BÖRLIN, v§dčí osobnost souboru Rolfa de Maré Švédský balet, který existoval v letech 1920-1925. Pro tento soubor vytvořil řadu choreografií ovlivěných tvorbou M. Fokina. (zemřel 6.12. 1930 v New Yorku).

22.3. - se v Petrohradě uskutečnila premiéra baletu KOUZELNÁ FLÉTNA. Choreografie a libreto Lev Ivanov, hudba Riccardo Drigo.

9.4. - se narodila ruská tanečnice VIKTORINA KRIEGER, primabalerína Velkého divadla v Moskvě, kde exelovala v dramatických rolích repertoáru A. Gorského. V roce 1921 tančila ve skupině Anny Pavlovové, v letech 1923-25 se účastnila spolu s M. Mordkinem turné po USA.

16.10. - se narodil významný maďarský tanečník, pedagog a baletní mistr FERENC NÁDASI, žák E. Cecchettiho a N. Guerry, dlouholetý sólista budapešťské Opery, první ředitel tamní baletní školy (1949-1962).

28.04.2008 10:26:15
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one