Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
8.8. - se narodila ruská tanečnice VERA KARALLI, členka Ďagilevova souboru, která v roli Armidy zahajovala první sezónu Ruského baletu v Paříži v roce 1909.

28.11. - zemřela italská tanečnice GIULIETTA PALTRINIERI (narozena 6.1. 1866)

17.12. - se na turné svých rodičů ve Varšavě narodil ruský tanečník VÁCLAV NIŽINSKÝ. Zazářil jako kometa, když se jako dvacetiletý objevil v zahajovacím představení Ruského baletu v Paříži. Francie ho přirovnávala ke kdysi slavnému Vestrisovi a označovala jeji za boha tance. V roce 1907 ukončil studia na Carské baletní škole v Petrohradě a po té působil v Mariinském divadle. Mezi jeho partnerky na jevišti patřily Anna Pavlovová, Matylda Kšešinská, Olga Preobraženská či Tamara Karsavina. Byl členem Ďagilevova Ruského baletu. Jako choreograf se nesmazatelně zapsal do historie baletu svými balety Svěcení jara (1913) a Faunovo odpoledne (1912).

V Petrohradě se uskutečnila premiéra baletu TALISMAN. Choreografie Marius Petipa, hudba R. Drig.

28.04.2008 10:21:04
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one