Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
17.2. - premiéra baletu AMOR v La Scale v Miláně. Choreografie Manzotti, hudba Romualdo Marenco. V hlavních rolích tančili Enrico Cecchetti, Antonietta Bella, Ernestina Operti.

1.8. - Národní divadlo v Praze uvedlo výpravný balet Paola Taglioniho FLIK A FLOK na hudbu Hertela. (Světová premiéra tohoto baletu byla v roce 1858)

21.12. - se v pražském Národním divadle uskutečnila premiéra baletu ŠTĚDROVEČERNÍ SEN. Choreografie Augustin Berger, hudba Mořic Anger.

28.04.2008 10:18:42
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one