Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
6.1. - zemřel tanečník a choreograf PAOLO TAGLIONI, bratr slavné tanečnice Marie Taglioni. V letech 1856-83 byl baletním mistrem Berlínské dvorské opery. Vytvořil zde kolem 40. baletů. N ajeho výzvu vytvořil P.L. Hertel novou hudební partituru pro balet Marná opatrnost. Působil také v divadlech v Neapoli a ve Vídni.

20.4. - zemřel italský tanečník a choreograf PASQUALE BORRI (narozen 1820)

25.9. - se v Petrohradě narodil ruský tanečník ADOLF BOLM, žák Karsavinové a Legata.Od roku 1903 člen a od roku 1910 sólista Mariinského divadla. Zazářil v první sezóně Ďagilevova Ruského baletu v Paříži v roce 1909 v roli vůdce Polovců v Poloveckých tancích  Alexandra Borodina a jako Pierot v Schumannově Karnevalu (oboje v choreografii M. Fokina). Tančil s Annou Pavlovovou na jejím prvním zahraničním turné, kde pomáhal i s organizací. V roce 1911 opustil Mariinské divadlo a stal se řádným členem Ruského baletu. Při jednom z turné do USA se zde usadil. Pracoval v Metropolitní opeře, v Chicagu, v Buenos Aires, později se přestěhoval do Hollywoodu, kde choreograficky spolupracoval na několika filmech. V posledních letech svého života se věnoval pedagogické činnosti. (Zemřel 1951)

27.11. - ve Vídni zemřela na rakovinu jedna z velkých romantických balerín, rakouská tanečnice FANNY ELSSLER. (Narozena 1810)

28.04.2008 10:16:42
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one