Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
20.4. - podepsal ruský car příkaz k reformě moskevského baletu, takže na konci sezóny balo 92 tanečníků a tanečnic posláno do penze, 18 jich bylo převedeno do Petrohradu a soubor z dřívějších 225 tanečníků byl zmenšen na 120. Reforma prý úplně zničila samostatnost baletu v Moskvě a učinila z něj filiálku Petrohradu.

5.10. - se narodil ruský tanečník SERGEJ GRIGORJEV. Absolvoval petrohradské Carské baletní učiliště a stal se členem baletu Mariinského divadla. Sergej Ďagilev ho angažoval jako baletního mistra pro svou pařížskou sezónu 1909. S Ruským baletem pak Grigorjev pracoval jako režisér 20 let. Autor knihy Ďagilevův balet (The Daghilev Ballet - Londýn 1953).

V tomto roce byl založen baletení soubor Národního divadla v Praze.

25.04.2008 10:14:48
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one