Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
1.2. - byl prvním baletním mistrem v historii Národního divadla v Praze jmenován VÁCLAV REISINGER

4.5. - se v Petrohradě narodila ruská tanečnice JELIZAVETA IVANOVNA VILLOVA, žákyně E. Vazem a E. Cecchettiho, členka souboru Anny Pavlovové. Zemřela 1941 v Leningradě.

4.9. - se v Moskvě narodil tanečník a pedagog ALEXANDER VOLININ, sólista Velkého divadla v Moskvě, v letech 1914-1925 taneční partner Anny Pavlovové. V letech 1925-1955 vyučoval na své škole v Paříži, kterou navštěvovali např. Y. Chauviré, T. Rjabušinska, A.Dolin aj.

V Petrohradě se narodila EUGENIA PLATONOVNA EDUARDOVNA, tanečnice a profesorka. Studium na Carské baletní škole v Petrohradě ukončila v roce 1901 a po té působila do roku 1917 v Mariinském divadle.V roce 1920 odcestovala spolu s Annou Pavlovovou do Berlína, kde si otevřela baletní školu. V roce 1938 odjela do Paříže, kde si otevřela další školu a roku 1947 se spolu se svým manželem publicistou a kritikem Josephem Levitanem odstěhovala do New Yorku. Zemřela 10.12. 1960.

25.04.2008 10:14:12
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one