Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
11.1. - měl v milánské La Scale premiéru balet EXCELSIOR. Tehdy v baletu účinkovalo pře 500 osob. Jednalo se o výpravný balet o 12. scénách. Choreografie Luigi Manzotti, hudba Marenco.

12.2. - se v Petrohradě narodila ANNA PAVLOVOVA, jedna z nejslavnějších ruských tanečnic, proslulá především svou Umírající labutí. Carskou baletní školu ukončila v roce 1899. Od roku 1902 byla sólistkou a od roku 1903 první sólistkou v Mariinském divadle. Po dalším studiu u Cecchettiho se z ní v roce 1905 stala balerínou a od roku 1906 primabalerínou baletním souboru Mariinského divadla. Zemřela 1931.

 

25.04.2008 10:13:20
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one