Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
14.6. - se v Petrohradě narodila AGRIPPINA JAKOVLEVNA VAGANOVA, balerína, choreografka a pedagožka. Carskou baletní školu v Petrohradě ukončila v roce 1897 a nastoupila do Mariinského divadla. Její taneční kariéra byla poměrně krátká. Od roku 1921 začala učit a v roce 1934 se z ní stala ředitelka Choreografického učiliště v Petrohradě, které dnes nese její jméno.Mezi její žákyně patřily např. Semjonova, Ulanova, Dudinska, Šelest. Zemřela 1951.

30.11. - v Kodani zemřel dánský choreograf AUGUST BOURNONVILLE (narozen 21.8. 1805)

15.12. - se v Bratislavě narodil RUDOLF VON LABAN, pedagog , tanečník, choreograf, který hluboce a dalekosáhle ovlivnil vývoj moderního tanečního umění. Vytvořil systém zápisu pohybu (Labanova notace). Zemřel 1958.

25.04.2008 10:11:06
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one