Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
30.3. - se v Moskvě narodil ruský tanečník, choreograf a učitel VASILIJ DIMITROVIČ TICHOMIROV. Studia na baletní škole Velkého divadla v Moskvě ukončil v roce 1891. Po té pokračoval ve studiu v Petrohradě u Johanssona a Gerdtové. Tančil v Mariinském divadle a od toku 1893 ve Velkém divadle. V roce 1914 byl partnerem Anny Pavlovové na jejím turné. Od roku 1896 začal učit v moskevském Velkém divadle, kde byl i šéfem baletu. Mezi jeho žáky patřili např. Movikov, Messerer, Balašova,Karalli a další. Jeho manželkou byla Jekatěrina Gelcer. Zemřel 1956.

14.6. - se v pařížské Opeře uskutečnila premiéra baletu SYLVIE. Choreografie Louis Mérante, hudba Léo Delibes, libreto J. Barbier a Reinach.

15.9. - se v Petrohradě narodil NIKOLAJ GRIGORJEVIČ SERGEJEV, ruský tanečník a šéf Carského petrohradského baletu. Zemřel 1951.

14.11. - se v Moskvě narodila ruská tanečnice JEKATĚRINA VASILIJEVNA GELCER. Studium na baletní škole Velkého divadla ukončila v roce 1894. V roce 1910 působila v Ruském baletu Sergeje Ďagileva v Paříži a o rok později tančila v londýnské Alhambře. Později vystupovala i v Metropolitní opeře v New Yorku. Zemřela 2.12. 1962 v Moskvě.

9.12. zemřel německý tanečník a choreograf FRIEDRICH HORSCHELT. V letech 1815 – 1821 byl baletním mistrem Theater an der Wien, kde s velkým úspěchem vystupovali jeho dětští tanečníci. Poté působil v Mnichově, kde vytvořil mnoho úspěšných baletů.

 

24.04.2008 10:13:02
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one