Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
31.3. - se v novgorodské gubernii narodil největší baletní impresário, inspirátor a organizátor 20.století SERGEJ ĎAGILEV, zakladatel Ballets Russes. (zemřel 1929)

31.8. - se ve městě Ligova narodila ruská tanečnice a učitelka MATHILDA MARIA FELIXOVNA KŠEŠINSKÁ. Studovala na carské baletní škole v Petrohradě u Ivanova,Vazem, Johanssona a Cecchettiho. Studium ukončila v roce 1890. V roce 1892 nastoupila do Mariinského divadla(od 1893 primabalerína, od 1895 primaballerina assoluta). V letech
1811-12 působila v Ďagilevově souboru. Jako první ruská tanečnice točila 32 fouettés.V roce 1920 opustila Rusko a v roce 1925 si v Paříži otevřela školu. (Zemřela 1971)

19.11. - se v Kodani narodil dánský tanečník a učitel VALBORG BORCHSENIUS. Studoval na Dánské královské baletní škole,po té byl členem Královského dánského baletu.(zemřel v Kodani 5.1. 1949)

17.12. - premiéra baletu CAMARGO, choreografie Marius Petipa, hudba Ludwig Minkus, v Mariinském divadle v Petrohradě.

24.04.2008 10:09:54
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one