Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
11.2. - v Como zemřel tanečník a pedagog FILIPP TAGLIONI, otec slavné romantické tanečnice Marie. (nerozen 1777)

20.7. - v Paříži zemřel pedagog a teoretik FRANCOISE DELSARTE, jenž na základě analýzy výrazových možností těla vypracoval učební systém. Z jeho metody pak vycházela řada pedagogů moderního tance jak v Evropě, tak v Americe.

18.8. -  se v Petrohradě narodil tanečník a choreograf ALEXANDER GORSKYJ, novotář, který často přišel do konfliktu s M. Petipou. Po ukončení studií na Carské baletní škole působil do roku 1895 v Mariinském divadle a po té začal učit. V letech 1990-1923 byl baletním mistrem a pedagogem ve Velkém divadle v Moskvě. (zemřel 1924)

27.03.2008 12:26:40
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one