Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
2.2. - se v Petrohradě narodila ruská tanečnice a pedagožka OLGA JOSIFOVNA PREOBRAŽENSKÁ. V roce 1889 ukončila studia na carské baletní škole v Petrohradě. Od roku 1896 byla sólistkou a od roku 1900 primabalerínou Mariinského divadle, kde odtančila kolem 700 představení. Od roku 1914 začala učit. V roce 1921 opustila Rusko a působila v Miláně, Londýně, Berlíně, Paříži či Buenos Aires, v roce 1923 si v Paříži založila baletní školu. (zemřela 1962)

25. 5.- premiéra baletu COPPÉLIE, posledního baletu romantické éry.Námět a choreografie Arthur Sain-Léon, hudba Leo Delibes, Svanildu tančila Giuseppina Bozacchi (která krátce na to zemřela - viz odkaz níže), Franze tančil Eugenie Fiocre. Premiéra se uskutečnila v pařížské Opeře.

2.9. - tři měsíce po uvedení Coppélie v Paříži umírá ve svých 49 letech na srdeční záchvat její choreograf A. Saint-Léon.(narozen 1821)

23.9. -  tedy 21 dní po smrti Saint-Léona a necelé 4 měsíce po svém vystoupení ve světové premiéře baletu Coppélie, umírá ve svých 17 letech GIUSEPPINA BOZACCHI.

14.03.2008 07:59:04
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one