Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
27.2. - se v Římě narodil tanečník a baletní mistr ACHILLE VISCUSI. Učil se v baletní kšole milánské La Scaly, po dvouletém působení v Paříži se pak jako tanečník do La Scaly vrátil. V roce 1899 se stal sólistou v Záhřebu, po té v Berlíně, Budapešti, Vídni a opět v Paříži. Po té působil jako choreograf v Národním divadle v Praze. (zemřel 1945)

26.12. - se uskutečnila ve Velkém divadle v Moskvě premiéra baletu DON QUIJOTE, námět a choreografie Marius Petipa, hudba Ludwig Minkus, tančili: Anna Sobechanská,Espinosa, Gilbert.

 27.12. -se v Petrohradě narodil tanečník, baletní mistr, choreograf a pedagog NIKOLAJ GUSTAVOVIČ LEGAT. Studoval u svého otce Gustava Legata a v Carské baletní škole u Gerdt a Johanssona, od roku 1888 byl členem Mariinského divadla. Od roku 1925 byl pedagogem v Ďagilevově souboru (nástupcem Cecchcettiho) a pak se usadil v Londýně, kde si založil školu klasického tance. (zemřel 1937)

Zemřela ruská tanečnice EVŽENIE IVANOVNA KOLOSOVÁ. V roce 1799 ukončila petrohradskou baletní školu. Její široký baletní repertoár byl doplněn i rolemi v operách a činohrách.(narozena 1780)

14.03.2008 08:11:24
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one