Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
6.1. - se v Modeně narodila italská tanečnice GIULIETTA PALTRINIERI, která po absolvování baletní školy při divadle La Scala v Miláně nastoupila angažmá v Národním divadle v Praze, kde se jako devatenáctiletá stala primabalerínou. Byla maželkou tanečníka a baletního mistra Augustina Bergra. (zemřela 28.11. 1889 v Praze)

29.6. - se v Petrohradě narodil VLADIMÍR STĚPANOV, ruský tanečník a pedagog, jenž vynalezl nový druh taneční notace. Jeho kniha L´Alphabet des Mouvements du Corps Humain (Abeceda pohybu lidského těla), vyšla v roce 1892 v Paříži a v Rusku nebyla nikdy publikována. Přesto Stěpanov učil svůj systém zápisu na škole v Petrohradě a Gorskij použil tohoto zápisu, když přenášel Petipovy choreografie do Moskvy a po něm režisér Sergejev, když stavěl Coppélii, Giselle, Labutí jezero a Spící krasavici v Londýně a ve Francii.

12.11. - premiéra baletu LA SOURCE, choreografie A. Saint-Léon, hudba Minkus a Delibes, v Théatre Impérial de l´Opéra, Paříž.

Premiéra baletu PRAMEN, hudba L. Minkus a L. Delibes, libreto Ch. Nuithera a A. Saint-Léon, který byl rovněž choreografem, Paříž.

EDGAR DEGAS začíná malovat své "baletní" obrazy.

La Source - noty.jpg
11.03.2008 08:57:03
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one