Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
3.5. -  se narodil AKIM VOLYŇSKIJ , jeden z nejvlivnějších petrohradských baletních kritiků své doby, autor významných knih o baletní problematice (např. Problémy ruského baletu - 1923). Byl zakladatelem a ředitelem soukromé baletní školy v Petrohrdě, na které začínala jako pedagog např. A. Vaganová.

Narodila se italská tanečnice PIERINA LEGNANI. Studovala v Miláně a od roku 1892 byla primabalerínou v La Scale. tančila rovněž v Paříži, Londýně a Madridu. V roce 1893 odjela do Petrohradu, kde v Petipově "Popelce"předvedla 32 fouettés. Byla rovněž první Odettou/Odilií, která 32 fouettés točila.(zemřela 1923)

Pierina Legnani

Pierina Legnani

Pierina Legnani

Pierina Legnani

Pierina Legnani

Pierina Legnani

10.03.2008 10:04:10
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one