Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
30.1. - se uskutečnila premiéra baletu DCERA FARAÓNA (La Fille du Pharaon), libreto a choreografie Marius Petipa, hudba Cesare Pugni, v Mariinském divadle v Petrohradě. V hlavních rolích tančili: Carolina Rosati, Marius Petipa a Lev Ivanov.

3.10. - se v Praze narodila tanečnice  FRANTIŠKA BORECKÁ (vlastním jménem Barbora Františka ze Shöpfů). V roce 1877 byla angažována v Prozatimním divadle jako sólová tanečnice. Od roku 1881 do 1899 byla členkou Národního divadla v Praze. V letech 1919 - 1933 vyučovala tanec na Konzervatoři Praha.

balet Dcera Faraóna

balet Dcera Faraóna

11.03.2008 09:18:57
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one