Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
11.2. - se v Boskovicích narodil tanečník, baletní mistr a choreograf AUGUSTIN BERGER (vl. jménem Augustin Ratzesberger). Tanec se začal učit u M. Hentzové, později u G. Martiniho se kterým roku 1877 odjel do Kristianie (dnešní Oslo). Po návratu do Prahy roku 1878 se stal sólovým tanečníkem ve Stavovském divadle. Se skupinou Mrs. Aeney vystupoval od roku 1881 v Paříži, miláně a Toulouse. V letech 1883-1900 byl angažován v Národním divadle v Praze jako sólový tanečník. Po odchodu Václava Reisingera v roce 1884 byl pověřen také funkcí baletního mistra. V letech 1900-1910 působil jako baletní mistr a choreograf v Drážďanech, po té dva roky ve Varšavě a pak v letech 1912-1923 opět v Národním divadle. Roku 1923 získal angažmá v Metropolitní opeře v New Yorku, kde setrval do roku 1932. (zemřel 1945)

16.12. se narodila italská tanečnice ANTONIETA DELL´ERA . V letech 1879 – 1909 byla primabalerínou Berlínské dvorské opery. V roce 1886 poprvé hostovala v Petrohradě a pravidelně se sem vracela. V roce 1892 tančila  Cukrovou vílu v Louskáčkovi Lva Ivanova.

Do Moskvy přijíždí pedagog milánské La Scaly CARLO BLASIS, aby zde působil jako baletní mistr,. Zůstal zde až do roku 1864.

07.03.2008 10:27:05
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one