Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
20.3. -  premiéra baletu LIDOVÁ POHÁDKA (v originále Et Folkesang), libreto+choreografie August Bournonville, hudba: Gade a J.P.E. Hartmann, Dánský královský balet v Kodani.

1.5. -  zemřel v Paříži italský tanečník a choreograf JEAN CORALLI, jeden z významných představitelů baletního romantismu. Na začátku své kariéry působil ve Vídni, Miláně, Lisabonu a Marseille. V roce 1825 se stal baletním mistrem v populárním pařížském divadle Port-Saint-Martin, odkud odešel v roce 1831 do pařížské Opery. Tam vytvořil řadu ve své době slavných baletů, např. Bouře (1834), Kulhavý ďábel (1836), Kočka přeměněná v ženu (1839) aj. (Narozen 1779)

31.5. -  v pařížské Opeře se uskutečnila premiéra baletu GEMMA, libreto Gautier, v hlavní roli tančila Fanny Cerrito.

Premiéra baletu LA VENTANA, choreografie August Bournonville, hudba H.C. Lumbye. Královský dánský balet v Kodani.

06.03.2008 11:24:46
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one