Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
15.1. -  se uskutečnila v pařížské Opeře premiéra baletu PAQUERETTE, choreografie Saint-Léon, libreto: Théophile Gautier.V hlavních rolích tančili Saint-Léon a Fanny Cerrito.

21.6. -  se rolí Markétky v Perrotově baletu Faust rozloučila s obecenstvem tam, kde začínala - ve Vídni, tanečnice Fanny Elssler.

SAINT-LÉON śe stává baletním mistrem pařížské Opery.

Uskutečnila se ruská premiéra baletu ESMERALDA na hudbu Cesare Pugniho. Stalo se tak ve Velkém divadle v Moskvě a titulní roli tančila slavná J. Sankovská.

Fanny Elssler1.jpg
Fanny Elssler3.jpg
Fanny Elssler01.jpg
Fanny Elssler02.jpg
10.03.2008 10:01:27
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one