Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
21.6. - se v Římě narodil ENRICO CECCHETTI, italský tanečník a vynikající pedagog. Tančil ve všech metropolích Evropy a většina velkých tanečnic a tanečníků prošla jeho školením (Pavlovova, Lifar aj.), trénoval Ďagilevův soubor, posléze v Londýně založil taneční akademii. Vytvořil originální vyučovací metodu, která po něm nese jméno. Zemřel 1928.

8.10. -  poprvé vystoupila v Petrohradě italská tanečnice Charlotta Grisi a to v roli Giselle. Ve zdejším divadle pak působila až do roku 1853.

1.12. - se narodila ruská tanečnice a pedagožka JEVGENIA PAVLOVNA SOKOLOVA. Studium na Carské baletní škole ukočila v roce 1869. Byla jednou z prvních slavných balerín Petipovy éry. Po té, co začala učit, se jejími žákyněmi staly mj. Pavlovova, Karsavina, Jegorová, Spesivceva, Trefilova aj. Zemřela 1925).

Zemřel LOUIS DUPORT (narozen 1781), jeden z nejlepších francouzských tanečníků své doby.

29.02.2008 12:19:36
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one