Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
10.2. - se narodila italská tanečnice VIRGINIE ZUCCHI. Tato Blasisova žačka sklízela úspěchy po celém světě, zejména v Mariinském divadle v Petipových baletech (Marná opatrnost, Esmeralda, Coppélia) a v Miláně - např. v Manzottiho baletu Brahma. Zucchi tančila i v českém Prozatimním divadle, kde pro ni v roce 1882 Reisinger vytvořil jednotaktový balet Lesní panna a cikán.

8.10. - uvedl J. Perrot balet KMOTŘENKA, postavený pro Charlottu Grisi. Byl to první a zároveň poslední balet, který pro ní uvedl v pařížské Opeře.

Premiéra baletu KONZERVATOŘ. Královský dánský balet v choreografii Augusta Bournonvila, hudba: Paulli.

29.02.2008 12:14:48
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one