Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
25.1. - se v Moskvě narodila ruská tanečnice a pedagožka JEKATĚRINA OTTOVNA VAZEM. Jako pedagog ovlivnila takové osobnosti jako byla Anna Pavlova, Olga Preobraženská, M. Kšešinská a A. Vaganová. Studovala na Carské baletní škole v Perohradě. V  letech 1864-84 tančila v Mariinském divadle, kd ebyla Petipovou první tanečnicí. (zemřela 1937)

12.2. - se uskutečnila premiéra baletu FAUST, choreografie+libretu Jules Perrot, hudba: Panizza, Bejetti a Costa. Premiéra se tančila v milánské La Scale a v hlavních rolích se představili Fanny Elssler jako Margarita, Effisico Catte jako Faust a Jules Perrot jako Mefistofeles.

AUGUST BOURNONVILLE vydává knihu Mid Teaterliv (Můj divadelní život).

25.02.2008 11:47:20
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one