Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
20.10. - premiéra baletu DÍVKA Z MRAMORU (La Fille de marbre), libreto+choreografie A. Saint-León, hudba: Cesare Pugni, pařížská Opera.

Francouzský choreograf a tanečník MARIUS PETIPA přijíždí do Petrohradu.

V tomto roce se narodila tanečnice VIRGINIE ZUCCHI, žačka Blasise a Lepriho. K jejím rolím patřily např.: Esmeralda, Paquita či Padmana z baletu Brahma. (zemřela 1930)

V Miláně se narodila italská tanečnice MARIETTA BINFANTI (někdy též Maria, Marie). Studovala u Blasise a v roce 1851 se stala primabalerínou milánské La Scaly, později tančila v Londýně a Madridu. Po té se odstěhovala do USA. Po svém americkém a evropském turné v letech 1888-94 si v New Yorku otevřela svou baletní školu. (zemřela 26.1. 1921 v New Yorku)

Dívka z mramoru

Dívka z mramoru

Dívka z mramoru

Dívka z mramoru

Dívka z mramoru

Dívka z mramoru

10.03.2008 10:01:52
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one