Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
1.1. - se v německém Braunschweigu narodila tanečnice ADÉLA GRANTZOWÁ, kterou objevil Sain-León, přivedl jí do pařížské Opery a po té do Moskvy.

8.3. -premiéra baletu o šesti scénách EÓLINE, OU LA DRYADE, libreto+choreografie J. Perrot, hudba: Cesare Pugni, v Her Majesty´s Theatre v Londýně.

17.4. - tanečník a choreograf ARTHUR SAINT LEÓN se oženil s jednou z největších baletních hvězd své doby Fanny Cerrito.

12.7. - v Her Majesty´s Theatre v Londýně se uskutečnila premiéra  GRAND PAS DE QUATRE na hudbu C. Pugniho a v choreografii Julese Perrota. Toto číslo bylo postaveno pro čtyři nejslavnější romantické tanečnice své doby: Marii Taglioni, Fanny Cerito, Carlottu Grissi a Lucile Grahn.

Grand pas de quatre

Grand pas de quatre

10.03.2008 09:25:08
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one