Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
leden - v Miláně se potkávají dvě velké romantické tanečniceMarie Taglioni v roli Sylfidy a Fanny Cerito v roli Giselle. Prý se tehdy mezi obdivovateli baletu utvořily dva tábory. Fanny Cerito zde dostala při svém posledním vystoupení 1494 kytic, 836 věnců a byla 52x vyvolána před oponu.

22.6. - vy Londýně premiéra baletu ONDINA, choreografie + libreto J. Perrot, hudba: Cesare Pugni, v hlavní roli tančila Fanny Cerito.

17.7. - v pařížské Opeře se uskutečnila premiéra jednoho ze slavných romantických baletů LA PÉRI v choreografii Jeana Coralliho, libreto T. Gautier a H. Burgmüller a Carlotou Grisi (La Péri) a Lucienem Petipou ( Achmet) v hlavních rolích. Děj baletu se odehrává v exotickém prostředí, hlavní hrdina sultán Achmed se v opiovém snění setká s královnou pohádek a dostane se do jejího království. Hudba: Norbert Burgmüller.

C. Grissi v La Peri.jpg
C. Grissi v Giselle.jpg
C. Grissi - portréty.jpg
Carlotta Grisi a Jules Perrot.jpg
Carlotta Grisi jako Giselle.jpg
Carlotta Grisi.jpg
19.02.2008 11:57:04
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one