Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
12.3. - je poprvé balet Giselle uveden v Anglii a to v Her Majesty´s Theatre. Giselle tančila Carlotta Grisi a Jules Perrot se představil v roli Alberta.

29.3. - premiéra baletu NEAPOL, choreografie: August Bournonville, hudba: Paulli, E. Helsted a Gade.

22.6. - premiéra baletu LA JOLIE FILLE DE GAND v Paříži, choreografie: Albert, hudba: A. Adam.

23.6. -  premiéra baletu ALMA OR LA FILLE DE FEU, choreografie: Fanny Cerito, hudba: G. Costa, v Her Majesty´s Theatre v Londýně. V hlavních rolích tančili Fanny Cerito a Jules Perrot.

22.7. - premiéra baletu KRÁSNÁ DÍVKA Z GANDU, pařížská Opera. V hlavní roli tančila Carlotta Grisi, hudba: A. Adam. Balet byl původně připravován pro Pauline Leroux, ale volba nakonec padla na Grisi. Choreografii vytvořil tanečník Albert, který se rovněž představil v jedné z rolí.

18.12. - je balet GISELLE poprvé uveden v Rusku (v Petrohradě).

15.02.2008 09:22:45
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one