Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
28.6. - v Královské akademii hudby (dnešní pařížská Opera) se uskutečnila premiéra baletu GISELLE. Choreografie: Jules Perrot a Jean Coralli, kostýmy: Paul Lormier, scéna: Pierre Ciceri, v hlavních rolích: Giselle - Carlotta Grisi, Albert - Lucien Petipa, Myrtha - Adéle Dumilatre.

Tento rok přijel do Petrohradu švédský tanečník Christian Petrovič Johanson a v Rusku již zůstal až do konce svého života.

15.02.2008 09:22:45
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one