Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
5.2. - v Neapoli zemřela ve svých 36. letech rakouská tanečnice THERESE HEBERLE, žačka Horscheltova, která tančila také v Londýně a Miláně. Jako jedna z prvních tančila na špičkách.

23.9. - premiéra baletu ZAMILOVANÝ ĎÁBEL, choreografie: Joseph Mazilier, hudba: Francois Benoist a Napoléon-Henri Reber, pařížská Opera.

10.12. - podepsal ředitel pařížské Opery Léon Pillet s tanečnicí CARLOTTOU GRISI smlouvu. Ta činila příjem 5.000 franků ročně, což nebylo nijak výhodné. Až role Giselle, kterou Opera uvedla 28.6. 1841 jí vynesla smlouvu na 12.000 franků a posléze na 15.000.

FANNY ELSSLER zahájila své úspěšné turné po Americe.

Narodil se ruský tanečník VASILIJ FIODOROVIČ GELCER (zemřel 1908).

15.02.2008 09:51:23
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one