Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
12.3. - se uskutečnila v Paříži premiéra baletu LA SYLPHIDE, hudba: Jean Madeleine Schneitzhoeffer, choreografie: Filip Taglioni, scéna: Pierre Ciceri, kostýmy: Eugene Lami. Sylphidu tančila Marie Taglioni, Jamese Joseph Mazilier. Jedná se o první romantický balet "blanc" ve kterém se zrodil špičkový tanec.

14.7. - uzavřela MARIE TAGLIONI v Londýně sňatek s hrabětem Gilbertem de Voiaine. Bylo to krátké manželství, rozešli se v roce 1835.

Narodila se ruská tanečnice ZINAJDA OSIPOVNA RICHARDOVÁ, dcera moskevského tanečníka Richarda. Stala se později pedagogem v pařížské Opeře a přenesla ruskou baletní školu do Francie. (zemřela 1890)

V Neapoli debutovala jedna z velkých romantických tanečnic italské školy FANNY CERRITO.

La Sylphide

La Sylphide

Fanny Cerrito 2.jpg
Fanny Cerrito.jpg
10.03.2008 10:08:10
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one