Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
29.1. - premiéra baletu Jeana Louise Aumera ASTOLF A JOCONDA v Paříži. Hudba: Ferdinand Hérold. Balet se však nelíbil a práce choreografa byla označena za naivní a provinční.

23.7. - Marie Taglioni poprvé pohostinsky vystupuje v pařížské Opeře v baletu Le Sicilien, kde jí byl partnerem její bratr Pavel.

19.9. - premiéra baletu NÁMĚSÍČNÁ - pařížská Opera, choreografie: Jean Aumer, hudba: Ferdinand Hérold, hlavní roli tančila Paulina Montessu.

13.02.2008 10:06:19
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one