Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
10.6. - se ve vídeňském divadle U korutanské brány uskutečnila premiéra baletu PŘIJETÍ NYMFY KE DVORU TERPSICJOŘINU, choreografie: F. Taglioni, tančili: Jean Rozier a Marie Taglioni, pro kterou tento den začala kariéra slavné tanečnice.

5.7. - první uvedení baletu PRUDKÁ MLADÁ PANÍ ve Vídni (premiéra byla 19.6. 1820 v Paříži). Tančili Jean Rozier a Marie Courtinová.

V Marselle se narodil MARIUS PETIPA. Původem byl Francouz, ale většinu svého života strávil v Rusku. Působil rovněž ve Francii a Španělsku, od roku 1847 v Rusku. Jeho umění nadchlo Čajkovského i Glazunova a ovlivnilo celou jednu generaci choreografů Velkého divadla. Postavil na 60 baletů, mimo jiné Raymondu, Labutí jezero, Spící krasavici. (zemřel 1910)

13.02.2008 09:56:19
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one