Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
19.6. - premiéra baletu CLARY,NEBO-LI SLÍBENÉ MATEŘSTVÍ, choreografie: Louis Milon

19.6. - premiéra baletu PRUDKÁ MLADÁ PANÍ , Paříž, choreografie: F. Taglioni, hlavní roli tančila Bigottiniová, roli služebné tančila Marie Courtinová, která později - při vídeňském uvedení baletu - byla obsazena do hlavní role.

V Miláně vychází kniha Carla Blasise ZÁKLADNÍ POJEDNÁNÍ O TEORII A PRAXI TANEČNÍHO UMĚNÍ, v níž zachytil a utřídil principy tance a jeho technický vývoj.

Narodil se italský tanečník a choreograf PASQUALE BORRI, žák Carla Blasise, tanečník v divadle La Scala v Miláně a ve Vídni. )zemřel 1884).

 

11.02.2008 09:12:48
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one