Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
28.6. - se narodila slavná italská romantická tanečnice, první pařížská Giselle CARLOTTA GRISI (zemřela 1899 v Paříži).

30.6. - se v Kodani narodila tanečnice světového formátu LUCILE GRAHN, první dánská Sylfida (1836)

Narodila se ruská tanečnice JELENA IVANOVNA ANDREJANOVÁ, žačka Didelota a Tituse. Byla první ruskou Giselle v roce 1842. Kromě Petrohradu působila i v Moskvě, Charkově, Kyjevě, Paříži, Hamburku, Bruselu či v Miláně. (zemřela 1857)

Ve Florencii má premiéru balet GABRIELLA DI VERGY v choreografii Geatana Gioji.

Zemřel první ruský baletní mistr IVAN IVANOVIČ VALBERG (narozen 1766 v Moskvě). Hned po absolvováni divadelní školy, kdy mu bylo 20 let, se stal sólistou. Od roku 1797 začal působit i jako pedagog ve škole. Krátký čas žil a působil v Paříži, po té se opět vrátil do Petrohradu. Uvedl například balety Šťastná hvězda(1795), Nový Werther (1799), Korunovaná dobrotivost (1801), obětavá šlechetnost (1802) Jevgenij, čili tajný sňatek (1808) a mnoho dalších.

 

rukopis Carlotty Grisi.jpg
rukopis Lucile Grahn.jpg
grisi-perrot.jpg
Carlotta Grisi and Jules Perot.jpg
Carlotta Grisi - La péri.jpg
Carlotta Grisi - Giselle 2.jpg
Carlotta Grisi - Giselle.jpg
08.12.2008 11:35:20
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one