Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
23.6. se narodila rakouská tanečnice FANNY ELSSLER (zemřela 27.11. 1884 ve Vídni). Se svou sestrou Terezou studovala u Friedricha Horscheta. V roce 1818 se stala členkou děivadla U korutanské brány, kde získala své první úspěchy v baletech Filippa Taglioniho, Louise Henryho a Augusta Vestrise. V 30. letech 19. století postupně zazářila v Berlíně, Londýně a Paříži. Tam se stala největší rivalkou Marie Taglioni. V roce 1840 podnikla turné s choreografiemi Julese Perrota. Dvakrát v letech 1848 - 1850 navštívila Rusko. Ke konci  své jevištní kariéry tančila opět ve Vídni, naposledy roku 1851.

24.10. zemřel v Saint-Germain-en-Laye JEAN GEORGES NOVERRE, proslulý francouzský baletní mistr a autor slavných Listů o tanci a baletu, v nichž uveřejnil všechny své reformátorské zásady. (narozen 27.4. 1727 poblíž Paříže)

V Lyonu se narodil jeden z největších choreografů 19. století HULES JOSEPH PERROT. Tančil nejen v Paříži, ale i v Londýně, Bordeaux, Miláně, Vídni a Neapoli, kde se poznal s Carlottou Grisi, jejímž se stal učitelem a partnerem jak na jevišti tak i v životě. (zemřel 1892)

noverre.jpg
rukopis Fanny Elssler.jpg
Fanny Elssler's 'Shadow Dance'.jpg
Fanny Elssler.jpg
Fanny Elssler (23 June 1810, Gumpendorf bei Vienna - 27 November 1884),.jpg
Jean-Georges Noverre.jpg
08.12.2008 11:33:23
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one