Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
1807

3.4. se narodil rakouský tanečník a baletní mistr JOHANN RAAB. V dětství působil v souboru F. Horschelta. V letech 1825 – 29 byl sólistou vídeňského divadla U korutanské brány.

V roce 1834 přišel s rodinou do Prahy do Stavovského divadla. Stavěl zde tance do oper a her se zpěvy a tanci. V roce 1838 tančil poprvé na jevišti polku v pantomimě Zlatá sekyra. Ve Stavovském divadle uvedl např. balety Uherská svatba, Lisa a Colin, Král Křišťálů aneb Arlekýn co taneční mistr. Založil při divadle baletní školu. V Praze působil do roku 1948, poté odešel do Vídně, kde působil jako baletní mistr v divadlech Theater in der Josefstadt a v Theater an der Wien.

 

24.09.2008 11:49:32
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one