Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
14.2. zemřel v Tours JEAN DAUBERVAL, vl. jménem Jean Becher, jehož balet Marná opatrnost je dodnes oblíbeným představením.

5.3. ve vídeňském divadle U korutanské brány uvádí Jean Coralli svůj balet PAVEL A RŮŽENKA, NEBOLI VINAŘI, hudba: Umlauf.

5.5. divadlo U korutnanské brány ve Vídni uvedlo balet Jeana CorallihoVELKOMYSLNÝ KALIF s hudbou člena zdejšího orchestru Weisse.

30.5. Louis Duport uvádí v pařížské Opeře balet FIGARO

21.7. Louis Duport uvedl svůj poslední "pařížský" balet Svatba Zefirova, neboli upevněná nestálost.

V moskvě vznikolo divadelní učiliště, které připravovalo budoucí tanečníky a baleríny.

 

08.02.2008 08:07:59
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one