Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
21.8. se narodil AUGUST BOURNONVILLE, syn Francouze Antonia Bournonvilla a Švédky L. Sundbergové. Vytvořil za svůj život přes 50 baletů, 42 let stál v čele Královského dánského baletu jako baletní mistr (de facto 47 let - prvních pět let měl jen titul "ředitel tance"). Ač nebyl rodem Dán, stal se otcem dánské baletní tradice.(z jeho baletů: Daleko od Dánska, Neapol, Abdallah, La Sylphide, Posvícení v Bruggách, Lidová pohádka, Konzervatoř, Slavnost květin v Genzanu, Vilém Tell, La Ventana atd). Zemřel 30.11. 1879.

29.10. uplatňuje Louis Xavier Stanislav Henry své choreografické ambice svým prvním pokusem v pařížské Opeře baletem Láska na Cytheru.

Bournonville_August-001.jpg
Rukopis Augusta Bournonvilla.jpg
08.12.2008 11:31:28
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one