Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
19.1. - ve věku 45 let zemřela Soňa Hanzlovská-Zejdová, bývalá sólistka Národního divadla v Brně, Slovenského národného divadla v Bratislavě a Theater Bonn. (narozena 29.7. 1964)

Ve věku 102 let zemřela v Moskvě legendární ruská primabalerina a taneční pedagožka Marina Semjonova. Její výjimečný talent a skvělé výkony patřily po dlouhá léta ke chloubě tehdejšího sovětského baletu. Byla mezi prvními jeho tanečníky, kterým se podařilo natrvalo získat respekt a uznání po celém světě.
Marina Semjonova působila v Mariinském divadle, v roce 1930 odešla z rozhodnutí Stalina do Velkého divadla v Moskvě, kde zářila dalších 22 let. Mezi nejuznávanější role slavné primabaleriny pochopitelně patřila dvojrole v Čajkovského Labutím jezeru a titulní part ve Spící krasavici. K jejím nejúspěšnějším rolím, se kterými slavila úspěchy i v zahraničí, se řadila také Adamova Giselle. S tou Semjonova ohromila mimo jiné v polovině třicátých let minulého století Paříž, kde byl na jevišti jejím partnerem legendární Serge Lifar. Jako taneční pedagožka vychovala Marina Semenova řadu vynikajících umělců zvučných jmen, jako například Natalia Bessmertnova, Marina Kondratieva, Naděžda Pavlova, Nina Sorokina či Ludmila Semeniaka. Na odpočinek Marina Semjonova odešla až ve svých šestadevadesáti letech, k jejím stým narozeninám uspořádalo moskevské Velké divadlo slavnostní galakoncert.

18.01.2011 08:08:12
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one