Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................

2000

 

23.-30.1. proběhl 28. ročník PRIX DE LAUSANNE, kterého se zúčastnilo 160 kandidátů ze 30. zemí. V rámci galavečera vystoupili Julio Bocca, Angel Corella, Vladimir Malachov či Nina Ananišvili. Gala skončilo premiérou Variací na Haydnovo téma v choreografii Twily Tharp.

 

8.5. oslavil soubor AMERICAN BALLET THEATRE v Metropolitní opeře v New Yorku šedesáté výročí svého vzniku. V rámci galavečera vystoupili Julio Bocca, Angel Corella, Vladimír Malachov či Nina Ananišvili. Gala bylo zakončeno premiérou Variací na Haydnovu hudbu v choreografii Twyly Tharp.

 

20.-21.5. proběhl 14. ročník mezinárodní soutěže pro mladé choreografy v Hannoveru.

 

5.-26.6. se v Lincoln Centre New Yorku uskutečnila mezinárodní baletní soutěž, předsedkyní poroty byla dlouholetá hvězda American Ballet Theatre Cynthia Gregory.

23.02.2009 11:35:52
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one