Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................

1999

 

V červenci proběhl první ročník MEZINÁRODNÍ CHOREOGRAFICKÉ SOUTĚŽE V HAMBURKU. Laureátem se stal choreograf díla Triple Self Čech Petr Zuzka.

 

10.11. byla Maurici Béjartovi udělena za účasti japonské královské rodiny CENA KYOTO.  Po Nobelově ceně, je to  svou finanční hodnotou druhá nejvyšší cena na světě.

 

Vídeň vzdala hold in memoriam RUDOLFU NUREJEVOVI, jednomu z největších tanečníků, když po něm pojmenovala ulici v 22. Okrsku.

13.10.2008 11:00:25
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one