Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................

1994

 

18.-30.6. – proběhl pátý ročník Mezinárodní baletní soutěže v Jacksonu, USA. Grand prix City of Jackson získal Johan Cobborg z Dánska, zlato – senioři Dan Sasaki z japonska, zlato – junioři Zenaida Yanowsky (Španělsko) a Simon Ball z USA.

16.-24. 8. – proběhl v Petrohradě první ročník Mezinárodní soutěže mladých interpretů Maja, pojmenovaný podle primabaleríny Mají Plisecké.

22.12. – proběhla v Národním divadle v Praze premiéra baletu ČAJKOVSKYJ, hudba P. Malásek, choreografie L.Vaculík

V tomto roce vydalo ruské nakladatelství AO Izdatělstvo Novosti v Moskvě autobiografii baletky Mají Michajlovny Plisecké „Ja, Maja Pliseckaja…“

V tomto roce si v baletní soutěži ve Varně vytančila stříbrnou medaili v kategorii B Barbora Kohoutková (v té době studentka 6. Ročníku TK v Praze)

Cenu časopisu Dance Magazine pro tento rok získali: Christine Dakin, Kate Johnson, Jiří Kylián

02.09.2009 10:09:43
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one